Pierwsze spotkanie w 2015 r. było jednocześnie naszym rocznicowym: 14 stycznia, równo rok temu, spotykaliśmy się, by założyć koło genealogiczne w Opolu. Jak przystało na „roczek”, był tort i chóralne Sto lat! Niespodziewanie przybyło dużo nowych Osób, co wszystkich ucieszyło :)





Potem Jolanta Ilnicka przypomniała o możliwości wsparcia Archiwum Państwowego w Opolu w procesie digitalizacji zbiorów i zgłaszaniu się do udziału w paginacji ksiąg metrykalnych. Zapowiedziała też zwiedzanie pracowni digitalizacyjnej i prelekcję o korzystaniu z archiwaliów AP Opole.
Ustalono na 11 lutego br. (tj. jak zawsze druga środa miesiąca) termin walnego zebrania członków koła w Opolu, wymaganego przez Statut Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego celem rocznego sprawozdania z działalności zarządu i koła, jak również podjęcia uchwały w sprawie absolutorium dla zarządu koła. Zwołanie wraz z załączonymi dokumentami członkom koła zostało przekazane 17.01.2015 w statutowo wymaganej formie poczty elektronicznej.
Dyskutowano kwestię usamodzielnienia się koła i działania jako stowarzyszenie rejestrowe. Chętni podnosząc rękę do góry zgłosili się do uczestniczenia w założycielskim spotkaniu samodzielnego stowarzyszenia, które odbędzie się bezpośrednio po lutowym zebraniu sprawozdawczym koła.
Ustalono też wstępnie wrześniowy termin i miejsce II Ogólnopolskiej Konferencji Genealogicznej w Brzegu.
W ostatniej części spotkania Maciej Róg wygłosił prelekcję na temat „Mój warsztat genealogiczny, czyli jak nie pozwolić genealogowi zginąć w chaosie”, tym samym rozpoczął cykl spotkań, których celem ma być wymiana doświadczeń i sprawdzonych pomysłów dotyczących organizowania swojego warsztatu pracy genealoga. Szczegółową koncepcję takich spotkań prezentujemy w podlinkowanym załączniku.


W trakcie całego spotkania, po sali rozeszły się ulotki koła i terminarz tegorocznych spotkań.
Zobacz też:
- relacja fotograficzna na Facebooku
- zaproszenie (www, Facebook, Google+)