Witamy!

Koło Opolskich Genealogów powstało w styczniu 2014 r. z inicjatywy czwórki pasjonatów dziejów rodzinnych: Teresy Kroczak, Jolanty Ilnickiej, Macieja Roga i Zbigniewa Nalichowskiego. Środowisko opolskich genealogów od dawna czuło potrzebę integracji, a pierwszą jej próbą było założenie Opolskiego Towarzystwa Genealogicznego z siedzibą w Nysie. Niestety formuła działania tego stowarzyszenia nie przetrwała próby czasu.

Obecnie działamy jako opolskie terenowe koło Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego, stowarzyszenia popularyzującego zainteresowania historią rodziny, które swoją podstawową siedzibę ma we Wrocławiu. Członkiem Koła może zostać pełnoletnia osoba (a za pozwoleniem rodziców lub opiekunów prawnych — osoba młodsza), która prowadzi poszukiwania genealogiczne na terenie Opolszczyzny lub mieszka w tym województwie.

Na nasze spotkania zapraszamy wszystkich sympatyków zainteresowanych rodzinną genealogią. Celem naszych działań jest wzajemna pomoc, dzielenie się wiedzą i osiągnięciami genealogicznymi, a także doskonalenie swojego warsztatu badawczego. Chcielibyśmy również upowszechniać genealogię i w tym celu będziemy organizować różnego rodzaju przedsięwzięcia: konferencje, warsztaty i konkursy.

Miejscem naszych spotkań najczęściej będzie „pałacyk” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu przy ul. Piastowskiej 20. Dokładne informacje o terminach i miejscach spotkań będziemy zamieszczać w tej witrynie oraz naszym profilu na Facebooku, do którego polubienia i obserwowania gorąco zachęcamy.

Przyłącz się do nas i zostań tropicielem rodzinnych tajemnic!!!

Poprowadź rodzinne śledztwo!

Komentarze z Facebooka

komentarz(y/e)

2 Replies to “Witamy!”

 1. Witam serdecznie sąsiadów z Opola !!!

  Cieszę się z Waszej inicjatywy, gratuluję powstania kolejnej grupy Genealogicznych Zapaleńców.
  Myślę, że będziemy współpracować jak na sąsiadów przystało. Tu w okolicach Częstochowy sporo przybyszów z Opolszczyzny. Myślę o wędrówkach w połowie XIX wieku, co ciekawe Ci przybysze mają w większości polskie nazwiska.

  Pozdrawiam serdecznie
  Jacek T
  http://www.genealodzy.czestochowa.pl

  • Witamy!! Miło nam, że tu zaglądacie i oczywiście również deklarujemy chęć współpracy. Służymy pomocą we wszystkim co związane z Opolszczyzną. Są wśród nas osoby , które szukają przodków i na Waszym terenie.

   Pozdrawiam serdecznie. Jola Ilnicka

Dodaj komentarz