Podsumowanie działań SOG w 2021 roku

Mija właśnie pierwszy tydzień nowego roku. To dobry czas na podsumowanie naszych działań w poprzednim, tym trudnym dla wszystkich 2021 roku. Pandemia spowodowała, że wielu zaplanowanych działań nie udało się zrealizować. Nasze comiesięczne spotkania od stycznia do czerwca odbywały się online i nie wszyscy mogli w nich uczestniczyć. Musieliśmy przerwać projekt pomocy przy digitalizacji metryk w AP Opole. Organizacja 8. Ogólnopolskiej Konferencji Genealogicznej w Brzegu długo stała pod znakiem zapytania. Wielu z członków przechorowało COVID i musiało ograniczyć działania na rzecz Stowarzyszenia. Rok 2021 przyniósł także te najtragiczniejsze wieści, o śmierci naszych koleżanek genealożek z zaprzyjaźnionych towarzystw genealogicznych, uczestniczek i wielokrotnych prelegentek konferencji w Brzegu: Asi i Magdy. Tym bardziej cieszy nas, że mimo tych wielu przeszkód Stowarzyszenie dalej funkcjonuje i planuje kolejne działania na rzecz swojego rozwoju oraz propagowania genealogii w Polsce.

Jednak w minionym roku przeżywaliśmy także bardziej radosne chwile i mimo trudności zdołaliśmy doprowadzić do realizacji kilku projektów. Odbyła się 8. Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna w Brzegu przy sporej liczbie uczestników. Zorganizowaliśmy dwa spotkania wyjazdowe dla członków i sympatyków SOG. Ogłosiliśmy wyniki trzeciej edycji konkursu „Moje drzewo genealogiczne – moja genealogia”. Zakończyliśmy redakcję Varia Genealogica 4, które ukaże się drukiem na początku 2022 roku. Podjęliśmy się indeksacji akt metrykalnych kolejnych miejscowości naszego regionu.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Opolscy Genealodzy życzę wszystkim naszym członkom i sympatykom, aby ten nowy rok 2022 był lepszy, niż ten 2021. Niech się spełnią Wasze marzenia.

zobacz jak minął rok 2021 Opolskim Genealogom

prezentacja roku 2021 u Opolskich Genealogów
prezentacja roku 2021 u Opolskich Genealogów

Komentarze z Facebooka

komentarz(y/e)

Dodaj komentarz