Zaproszenie na praszkowskie spotkania z historią rodziny (listopad 2014)

Koło Opolskich Genealogów przy Śląskim Towarzystwie Genealogicznym wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Praszce (MGOKiS) zapraszają na „Praszkowskie spotkania z historią rodziny” do sali MGOKiS w Praszce na sobotę 22 listopada 2014 r. od godz. 14:00.

pierwsze praszkowskie spotkania z historią rodziny
wyk. P. Szymański

„Praszkowskie spotkania…” to w zamierzeniu organizatorów projekt łączący genealogicznych poszukiwaczy swojej rodziny w okolicach Praszki z pasjonatami historii, tej lokalnej i tej „wielkiej”. Umiejscowienie swojej rodziny, swoich przodków, w konkretnym historycznym kontekście, na tle dziejów Praszki a także okolic, stworzy pełniejszy obraz, miasta, i jego czasu. Tej Rodziny i tego miejsca z którego pochodzimy. „Praszkowskie spotkania…” to warsztaty genealogiczne, prezentacje efektów genealogicznych poszukiwań, okazja do prezentacji rodzinnych pamiątek, wystawa unikalnych zdjęć Starej Praszki.

Zapraszam wszystkich chętnych — wstęp wolny.

W ramach III Opolskiej Harcerskiej Jesieni Kulturalnej odbyła się wystawa fotograficzna Stara Praszka. Zdjęcia te zostaną pokazane również w ramach „Praszkowskich spotkań…”. Warto zobaczyć na żywo, a wcześniej poznać z relacji Radia Ziemi Wieluńskiej.

Zobacz też profil wydarzenia na Facebooku.

OpolGen-22/2014

Komentarze z Facebooka

komentarz(y/e)

Dodaj komentarz