Wyniki konkursu Genealogie Niepodległości

Stowarzyszenie Opolscy Genealodzy we współpracy z Archiwum Państwowym w Opolu zorganizowało konkurs „Genealogie Niepodległości”. Wśród jego celów było świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (1918–2018). Zadaniem konkursowym było przedstawienie własnej rodziny w trakcie procesu odzyskiwania niepodległości poprzez analizę kto w rodzinie, co i gdzie robił lub mógł robić w dniu 11 listopada 1918 r.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Prace są ciekawe, a ich poziom wysoki, miło nam. Z wybranymi autorami będziemy się kontaktować indywidualnie celem wydania prac na łamach rocznika „Varia Genealogica”.

Spośród 7 uczestników i otrzymanych prac, jury wyłoniło trzech laureatów oraz przyznało dwa wyróżnienia.

Laureaci:

I miejsce: Jolanta Tacakiewicz-Lipińska („A tymczasem we Lwowie”), nagroda główna: 500 zł

II miejsce: Anna Kontkiewicz („Nadzieje i niepokoje Stanisława”), nagroda główna: rocznik Varia Genealogica nr 1+2

III miejsce: Izolda Wysiecka, nagroda główna: rocznik Varia Genealogica nr 1+2

Wyróżnienia:

Małgorzata Lissowska

Zbigniew Stańczak („Przez marzenia do cudów”)

Atrakcyjne nagrody ufundowało również Archiwum Państwowe w Opolu.

Gratulujemy i zapraszamy laureatów, osoby wyróżnione oraz pozostałych uczestników i osoby zainteresowane na uroczystą galę rozdania nagród w Opolu. Jej termin (styczeń lub luty) i lokalizację podamy na stronie internetowej stowarzyszenia, po indywidualnym uzgodnieniu wspólnego terminu możliwie dogodnego dla większości uczestników. Nagrodzonym, którzy nie będą mogli przybyć, nagrody przekażemy pocztą lub w umówiony sposób (np. na kolejnej konferencji w Brzegu☺).

 

Stulecie odzyskania niepodległości
logo konkursowe

Komentarze z Facebooka

komentarz(y/e)

Dodaj komentarz