PUR Opole oczami genealogów

10 maja 2017 r. Archiwum Państwowe w Opolu zorganizowało warsztaty z korzystania z zasobów Państwowego Urzędu Repatriacyjnego (PUR), w których zgodnie z zapowiedzią uczestniczyli członkowie i sympatycy Opolskich Genealogów. Prezentację Akta repatriacyjne w Archiwum Państwowym w Opolu prowadziła Pani Mariola Majowicz, która faktycznie o aktach PUR wie wszystko (y). Prezentujemy krótką relację fotograficzną w wykonaniu Czesława Kroczaka (dziękujemy!). Zobacz też wydarzenie na Facebooku.

Z samą ewidencją (opisami archiwalnymi) zasobu PUR można się zapoznać na portalu Szukaj w archiwach Narodowego Archiwum Cyfrowego (SzwA/NAC) poprzez zakładki (kartki) Zespół oraz Jednostki. Część jednostek jest zdigitalizowanych, a spośród nich niektóre zindeksowane — z czym, ze względu na stosunkowo młode akta, można się zapoznać tylko stacjonarnie w siedzibie archiwum.

Jako Stowarzyszenie Opolscy Genealodzy serdecznie dziękujemy pracownikom i kierownictwu Archiwum Państwowego w Opolu zarówno za zorganizowanie wykładów, jak i zabezpieczanie, opracowywanie i udostępnianie tych cennych materialnych śladów niedawnej historii naszych przodków i rodziny ☺

OpolGen.2017.128

Komentarze z Facebooka

komentarz(y/e)

Dodaj komentarz