Przesunięcie rejestracji uczestników 7. OKG 2020

Pandemia choroby COVID-19 spowodowanej koronawirusem SARS-CoV-2 oraz wciąż zmieniające się zasady i ograniczenia — wymusiły nieco zawieszenie, wzajemne wyczekiwanie, opóźnienie i utrudnienia w podejmowaniu decyzji odnośnie realizacji takich wydarzeń masowych jak 7. Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna zaplanowana w Brzegu na 25–27.09.2020. Wydłużyliśmy nabór i jesteśmy w trakcie kontaktowania się z prelegentami. Przeanalizowaliśmy możliwe scenariusze rozwoju wydarzeń, uwzględniając powoli znoszone ograniczenia związane z epidemią.

Pragniemy poinformować, że kontynuujemy organizację konferencji w wyznaczonym terminie i miejscu :) Przy obecnych zasadach organizacji konferencji chcemy i będziemy w stanie ją zrealizować wg planu, przy zmianach związanych z rządowymi ograniczeniami — limity i odstępy między uczestnikami, zakryte usta i nos słuchaczy, zmieniona organizacja sekretariatu, przerw, obiadów, wieczorów czy stoisk targowych itp. Mamy nadzieję, że epidemia nie wymusi na wszystkich powrotu do dalej idących zakazów. Z obecnymi powinniśmy wszyscy dać radę :) Zastrzegamy jednak możliwość zmian, jeśli takie będą przepisy prawa obowiązujące w dniu konferencji. W pierwszej kolejności organizujemy konferencję jak dotąd, czyli stacjonarnie z udziałem prelegentów i słuchaczy. Każdy indywidualnie musi zdecydować, czy z zachowaniem wymogów sanitarno-epidemiologicznych chce brać udział w konferencji. Oczywiście nikt nie wie, czy i jakie obostrzenia będą obowiązywały w dacie konferencji. Jesteśmy świadomi, że rejestracja pobytu uczestników nie musi być ostateczna, jeśli epidemia indywidualnie uniemożliwi komuś stacjonarny udział w konferencji. Uszanujemy decyzję tych, którzy wolą nie narażać się na kontakt z innymi osobami.

Gdyby odgórnie udział dużej liczby słuchaczy w dniu konferencji okazał się niemożliwy, w drugiej kolejności dopuszczamy możliwość zorganizowania konferencji ze stacjonarnym udziałem tylko prelegentów i organizatorów, lecz z transmisją przez internet dla obecnych w domach słuchaczy. Alternatywnie lub w trzeciej kolejności, dopuszczamy możliwość indywidualnego nagrywania lub transmisji wystąpień z domów prelegentów lub innych miejsc. Dopiero w najgorszym, czwartym przypadku, istnieje ewentualność nawet przełożenia lub odwołania tegorocznej konferencji. Tym nie mniej, aktualna sytuacja pozwala kontynuować planowanie wariantu pierwszego. Będziemy śledzić sytuację i bieżąco informować na naszej stronie internetowej lub profilu na Facebooku o przygotowaniach. Nie wszyscy będą mogli i chcieli przyjechać wskutek epidemii, ale liczne pytania i zainteresowanie uczestników powodują, że chcemy przy najmniej spróbować :)

W tym roku ze względu na epidemię, na wszystkie sale (A, B, C) obowiązywać będą zapisy. Będą możliwe obiady oraz noclegi. Limity uczestników będą podane w formularzu rejestracji.

Planowane otwarcie rejestracji pobytu uczestników (słuchaczy) przewidujemy nie wcześniej niż 08.07.2020 w środę od godz. 20:00, tj. po potwierdzeniu warunków przez wszystkich prelegentów.

Grażyna Trzaskowska, Epidemia czernej ospy we Wrocławiu w 1963 roku, Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu, Wrocław 1963, Stowarzyszenie na rzecz Promocji Dolnego Śląska 2008 ISBN 978-83-923255-9-8
Grażyna Trzaskowska, Epidemia czernej ospy we Wrocławiu w 1963 roku, Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu, Wrocław 1963, Stowarzyszenie na rzecz Promocji Dolnego Śląska 2008 ISBN 978-83-923255-9-8

 

Komentarze z Facebooka

komentarz(y/e)

Dodaj komentarz