Program konferencji genealogicznej 2014

inne podstrony (powrót do menu nawigacyjnego) konferencji2015→
programprzerwytargi ● sekretariat ● pakiet uczestnika ● zmiany ●

Prezentujemy program Ogólnopolskiej Konferencji Genealogicznej w dniach 11-12.10.2014 na zamku piastowskim w Brzegu. Program może jeszcze ulegać nieznacznym zmianom, dlatego nie podajemy dokładnych godzin wystąpień (poniższa rozpiska nie daje gwarancji wysłuchania danego tematu i osoby konkretnego dnia czy godziny ani w podanej kolejności; oczywiście zmiany staramy się minimalizować i będziemy je niezwłocznie publikować). Dla prelegentów przygotowano dodatkowe informacje.

SOBOTA 11.10.2014

NIEDZIELA 12.10.2014

  • w niedzielę zaczynamy od godz. 09:00
  • Tradycyjne i cyfrowe zasoby Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu źródłem informacji dla genealogów, Mirosława Koćwin, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu
  • Monografia Krotoszyna koło Lwowa, Stanisław Czyżowicz
  • Pruskie akta urzędów stanu cywilnego z lat 1874-1912 na przykładzie akt przechowywanych w Archiwum Państwowym w Opolu, Dorota Kruba-Raczek, Archiwum Państwowe w Opolu
  • Źródła do badań genealogicznych w zasobie Archiwum Państwowym w Opolu wytworzonym do 1945 r. oraz ich udostępnianie, Aleksandra Starczewska-Wojnar, Archiwum Państwowe w Opolu
  • Jak oni to robią w Stanach Zjednoczonych. Genealogiczno-konferencyjne inspiracje, Aleksandra Kacprzak
  • GenArch, genealogiczne.pl, Marta Czerwieniec
  • Ogrody Wspomnień, Piotr Kochański
  • Publikacja jako niezbędny element zachowania od niepamięci tradycji i wzorców kulturowych, Robert Błaszak, Drukarnia i Agencja Wydawnicza Argi, czasopismo ROBB+MAGGazin
  • genealogiczne zwiedzanie Zamku Piastów Śląskich (nagrobków, drzew genealogicznych i zachowanej spuścizny rodowej)
  • zakończenie drugiego dnia oficjalnie do godz. 13:00
  • po konferencji genealogicznej, w niedzielę od godz. 14 na zamku jubileusz 25-lecia obchodzi brzeski oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, w którym spotkanie autorskie będzie miał m.in. profesor Stanisław Nicieja, a po godz. 16 będzie można spróbować potraw kresowych — wstęp wolny, również dla uczestników naszej konferencji.

TARGI

Niektóre organizacje w wybranych dniach i godzinach w trakcie konferencji genealogicznej (zostaną ustalone przez ich przedstawicieli i w miarę możliwości opublikowane), będą również udzielały informacji i konsultacji na swoich stanowiskach przy stolikach przy wejściu na salę konferencyjną (lista może ulec zmianom):

PRZERWY

Przerwy na kawę (herbatę, napoje, przekąski) mniej więcej co półtora godziny (w sobotę ok. godz. 11:30, 13:00, 16:30, w niedzielę ok. 10:30). Godzinna przerwa obiadowa w sobotę ok. godz. 14:00-15:00.

Wcześniej od lipca do połowy września br. w portalach społecznościowych (Fb,G+) informowaliśmy o rozpoczęciu konferencji w sobotę dopiero o godz. 11:00, ale przy układaniu programu zdecydowaliśmy się oficjalnie rozpocząć konferencję już o godz. 10:00. Jeżeli jednak dużo osób przyjedzie później, zastrzegamy możliwy powrót do rozpoczęcia o godz. 11:00.

Patrz też inne podstrony o lokalizacji, posiłkach i noclegach w trakcie konferencji, jak również informacje dla prelegentów.

PAKIET UCZESTNIKA

pobierz program (PDF)