Praszkowskie Spotkania z Historią Rodziny 6 (2023)

Czymże jest kilka lat przerwy w naszych genealogicznych spotkaniach w Praszce — w porównaniu z pustym miejscem na imię i nazwisko w metryce potencjalnie należącej do poszukiwanego przodka sprzed 272 lat…! Pandemia wiele zmieniła, ale na pewno nie nasze zainteresowania, ani potrzebę wymiany wiedzy, doświadczeń i spotkań z innymi pasjonatami.

Niewiele rzeczy ponownie się wydarza, dlatego Stowarzyszenie Opolscy Genealodzy i Muzeum w Praszce serdecznie zapraszają na szóste Praszkowskie Spotkania z Historią Rodziny do Muzeum w Praszce (ul. Rynek) w weekend 22–23 kwietnia 2023 r.

Zaproszenie kierowane jest zarówno do Mieszkańców gminy Praszka zainteresowanych historią rodziny, jak i do przyjezdnych Gości. Dla tych ostatnich, Stowarzyszenie zarezerwowało odpłatne noclegi i posiłki (obiady, kolację, śniadanie) w obiekcie „Werona” w Praszce przy ul. Kaliskiej 72.

Zobacz wydarzenie na Facebooku.

SOBOTA 22.04.2023:

Od godz. 10:00 — zameldowanie, płatność gotówką za nocleg i posiłki oraz pozostawienie bagaży w obiektach noclegowych („Werona” albo inne uzgodnione), dla osób uprzednio indywidualnie uzgodnionych przez Stowarzyszenie.

Godz. 12:00 — rozpoczęcie pierwszej części spaceru po mieście pod hasłem „Dotknij Historii”, zbiórka na rynku pod Muzeum (udział bezpłatny dla wszystkich chętnych, na miejscu wpis na listę obecności). W trakcie spaceru zobaczymy i odwiedzimy m.in. rynek, cmentarz, tzw. „ruski park”, szpital powstańczy, żydowskie podwórko, kościół, poznamy ciekawe historie dot. ulicy Senatorskiej. Spróbujemy spotkać dyrektora komory celnej, przejdziemy kontrolę graniczną i celną na granicy polsko-niemieckiej, a po pozytywnej decyzji urzędników emigracyjnych, wyruszymy na tzw. „saksy”😊.

Godz. 14:30 — obiad w „Weronie” dla osób uprzednio indywidualnie uzgodnionych przez Stowarzyszenie.

Godz. 16:00 — Praszkowskie Spotkania z Historią Rodziny, Muzeum w Praszce (udział bezpłatny dla wszystkich chętnych).

  • „Praszkowskie historie” — opowieść na podstawie historycznych zdjęć, Michał JĘDRYSZEK, Mieczysław SOŁTYSIAK;
  • wystawy fotografii „Stara Praszka” i „Praszka i nie tylko w obiektywie historii”

Do godz. 19:00 — zakończenie Spotkań w Muzeum.

Godz. 19:15 — kolacja w „Weronie” dla osób uprzednio indywidualnie uzgodnionych przez Stowarzyszenie.

Godz. 20:00 — integracja dla uczestników Praszkowskich Spotkań z Historią Rodziny (nocujących i zaproszonych).

NIEDZIELA 23.04.2023:

Godz. 09:00 — śniadanie w „Weronie” dla osób uprzednio indywidualnie uzgodnionych przez Stowarzyszenie.

Godz. 12:00 — rozpoczęcie drugiej części spaceru po mieście pod hasłem „Dotknij Historii”, zbiórka na rynku pod Muzeum (udział bezpłatny dla wszystkich chętnych, na miejscu wpis na listę obecności). W trakcie spaceru wsiądziemy do pociągu byle jakiego. odwiedzimy synagogę, kirkut, kalwarię, cerkiew, młyn Laura😊.

Godz. 14:30 — obiad w „Weronie” dla osób uprzednio indywidualnie uzgodnionych przez Stowarzyszenie.

Zastrzegamy możliwość zmian w programie z przyczyn od nas niezależnych.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze z Facebooka

komentarz(y/e)

Dodaj komentarz